Dzień dobry.
Jesteśmy zakładem pracy chronionej i zatrudniamy osoby niepełnosprawne z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z KP osoby te kierujemy na badania profilaktyczne wstępne, okresowe bądź kontrolne do lekarza medycyny pracy.
Pracownik ubiegający się o zatrudnienie przedłożył nam orzeczenie o niepełnosprawności. Jako wynik badań profilaktycznych wstępnych pracownik dostarczył orzeczenie lekarza medycyny pracy z adnotacją „ brak przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku” oraz zgodę lekarza na „zatrudnienie w wymiarze przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przeciętnie 5 dniowym tygodniu pracy i w godzinach nadliczbowych”. W wyniku czego pracuje 8 godzin na dobę.
Pracownik w/w (z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności) po jakimś czasie oświadcza, że chce skorzystać ze skróconej normy czasu pracy tj. 7 godzin na dobę i 35 tygodniowo.
Czy w takiej sytuacji, należałoby go ponownie skierować do lekarza medycyny pracy? Czy możemy zaczekać do momentu wygaśnięcia wiążącego nas orzeczenia lekarskiego?