Dzień dobry.

Jesteśmy zakładem pracy chronionej i zatrudniamy osoby niepełnosprawne z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zgodnie z KP osoby te kierujemy na badania profilaktyczne wstępne, okresowe bądź kontrolne do lekarza medycyny pracy.

Pracownik ubiegający się o zatrudnienie przedłożył nam orzeczenie o niepełnosprawności. Jako wynik badań  profilaktycznych wstępnych pracownik dostarczył orzeczenie lekarza medycyny pracy  z adnotacją  „ brak przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku” oraz zgodę lekarza na „zatrudnienie w wymiarze przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przeciętnie 5 dniowym tygodniu pracy i w godzinach nadliczbowych”. W wyniku czego pracuje 8 godzin na dobę.

Pracownik w/w (z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności) po jakimś czasie oświadcza, że chce skorzystać ze skróconej normy czasu pracy tj. 7 godzin na dobę i 35 tygodniowo.

Czy w takiej sytuacji, należałoby go ponownie skierować do lekarza medycyny pracy? Czy możemy zaczekać do momentu wygaśnięcia wiążącego nas orzeczenia lekarskiego?

ilonab Odpowiedź na pytanie 28 października, 2024
Jeśli chcesz się zapoznać z odpowiedziami Eksperta - zaloguj się. Jeśli nie posiadasz aktywnego abonamentu skontaktuj się z biurem aby poznać ofertę. Tel.: 692627572, e-mail:biuro@sieradzka-pefron.pl lub zapoznaj się ze szczegółami oferty w zakładce "Oferta"