Szanowna Pani Edyto,
Uprzejmie proszę o pomoc w następującym zagadnieniu:
ZPChr podpisał umowę z klientem na „monitorowanie sygnałów lokalnego systemu alarmowego oraz podejmowanie interwencji”. Wynagrodzenie za usługę jest ustalone w kwocie ryczałtowej, w ramach której skalkulowano maksymalnie 5 interwencji. Pozostałe interwencje są odpłatne wg odrębnie ustalonej stawki. Monitorowanie jest prowadzone za pomocą automatycznego systemu, natomiast w przypadku alarmu uruchomionego przez ten automatyczny system, na miejsce wyjeżdża patrol. Nie oznacza to, że system w ogóle działa bezobsługowo. Nie mniej jednak obsługa nie jest przypisywana do konkretnego punktu objętego monitorowaniem.
Pytanie: czy taka usługa świadczona z wykorzystaniem specjalistycznego systemu bez bezpośredniego udziału pracownika, może być uznana za usługę wykonywaną (świadczoną) przez pracodawcę i stanowić podstawę do udzielenia ulgi?
- Jeżeli tak, to znaczy, że cała kwota ryczałtu może stanowić usługę „własną” i być podstawą do udzielenia ulgi.
- Jeżeli nie, to czy wykonane interwencje skalkulowane w cenie ryczałtu mogą być uznane za usługi świadczone przez pracodawcę i stanowić podstawę do udzielenia ulgi?
Z góry dziękuję za pomoc w powyższym temacie.
Pozdrawiam,
Lucyna