Chcielibyśmy sfinansować w ramach „dużego” ZFRON remont łazienki – § 2 ust. 1 pkt 1 lit b Rozporządzenia – finansowanie robót budowlanych.
Łazienka jest już dość zniszczona, są np. ubytki w płytkach podłogowych, zagrażające bezpieczeństwu pracowników. Ponadto zatrudniliśmy pracownika na wózku inwalidzkim, dla którego trzeba przystosować tę łazienkę, a więc np. poszerzyć drzwi czy zrobić poszerzoną kabinę z odpowiednimi uchwytami. Oprócz niego z łazienki korzystają też pracownicy ze schorzeniami : 04-O, 05-R i 07-S.
Łazienka znajduje się w jednej osobnej części parteru budynku piętrowego ( oczywiście ujętego w ewidencji bilansowej ) i faktycznie korzystają z niej tylko osoby pracujące w tej części, natomiast osoby pracujące w drugiej wydzielonej części parteru oraz na pierwszym piętrze budynku korzystają z innych łazienek już przystosowanych do osób niepełnosprawnych.
W związku z tym, czy przy wyliczaniu proporcjonalności liczby stanowisk pracy powinniśmy brać pod uwagę wszystkich pracowników zatrudnionych w całym budynku, czy tylko tych korzystających faktycznie z tej łazienki, czyli pracujących w tej jednej części parteru budynku? Ponadto – jeśli jest to toaleta męska – czy bierzemy pod uwagę tylko pracowników mężczyzn?
Dodatkowo – jeśli remont będą przeprowadzać nasi pracownicy remontowi w ramach normalnych godzin pracy, za które otrzymują miesięczne wynagrodzenie za pracę, to czy do kosztów finansowanych z ZFRON ( oprócz kosztów zakupu materiałów, na które będą faktury ze sklepu ) możemy jakoś doliczyć wyliczone przez nas koszty robocizny?