Dzień Dobry Pani Edyto,

Proszę o opinię w temacie przeglądu danych osobowych. Dane osobowe, których niezbędność trzeba zweryfikować znajdują się w orzeczeniu o niepełnosprawności, w innej dokumentacji zawierającej dane osobowe związane z niepełnosprawnością (np. w zaświadczeniu lekarza specjalisty o schorzeniu szczególnym).

Mam problem z tym, które dane w w/w dokumentach można uznać za zbędne?

Bo do celów rozliczeniowych np. z PFRON potrzebny jest kompletny dokument, nie z zamazanymi danymi.

Zniszczenie orzeczenia w niszczarce też wydaje mi się nieracjonalne, skoro powinniśmy je przechowywać 10 lat od zakończenia stosunku pracy.

Usunęliśmy zbędne CV i kilkaset skanów orzeczeń o niepełn. z 2010 r. z naszego firmowego serwera i to ujęliśmy w raporcie.

Nie wiem tylko, co z tymi orzeczeniami w aktach osobowych i dokumentami lekarskimi.

Najbardziej sensowny wydaje mi się taki zapis w protokole:

Po dokonaniu przeglądu akt pracowniczych komisja uznała, że żadne z danych poddanych

przeglądowi nie kwalifikują się do usunięcia jako zbędne, ze względu na to, że nie upłynął okres ich przechowywania oraz są konieczne do realizacji celów przetwarzania tych danych.

Pozdrawiam,

Mateusz

Edyta Odpowiedź na pytanie 28 kwietnia, 2024
Jeśli chcesz się zapoznać z odpowiedziami Eksperta - zaloguj się. Jeśli nie posiadasz aktywnego abonamentu skontaktuj się z biurem aby poznać ofertę. Tel.: 692627572, e-mail:biuro@sieradzka-pefron.pl lub zapoznaj się ze szczegółami oferty w zakładce "Oferta"