Witam,
Pani Edyto zgodnie z rozmową podsyłam uzasadnienie naszych wydatków de minimis, w związku z utworzeniem stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej:
“Spółdzielnia Pionier zdecydowała się utworzyć w swojej strukturze stanowisko pracy dla osoby niepełnosprawnej. Pani X była osobą od dłuższego czasu poszukującą nowej pracy, zgodnie
z zapisami orzeczenia o niepełnosprawności, w warunkach chronionych. Niestety do tej pory nie było możliwości zatrudnienia jej w naszej firmie. Po przeanalizowaniu potencjału i kwalifikacji oraz sytuacji zdrowotnej osoby niepełnosprawnej, postanowiono utworzyć w dziale logistyki dodatkowe stanowisko specjalisty ds. logistyki. Wydatki związane z powstaniem wspomnianego miejsca pracy postanowiono pokryć ze środków Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kompleksowo i w kilku etapach. Postanowiono podwyższyć kwalifikacje niepełnosprawnej poprzez sfinansowanie kierunkowych studiów wyższych oraz niezbędnych szkoleń. Dodatkowo planuje się wyposażyć stanowisko w sprzęt oraz narzędzia pracy adekwatnie do potrzeb zakresu obowiązków ale też zgodnie z potrzebami niepełnosprawności.
Pierwszym zakupionym narzędziem pracy jest laptop HP ProBook 450. Według rankingów komputerowych sprzęt ten posiada dobre parametry i stosunkowo niską cenę. Przenośny charakter sprzętu ma związek z rodzajem wykonywanej pracy, ale również z niepełnosprawnością Pani X. Pozwoli on na natychmiastową zmianę miejsca wykonywania obowiązków w przypadku odczuwania dyskomfortu czy bólu podczas pracy przy biurku. Dodatkowo w przypadku konieczności spowodowanej gorszym samopoczuciem, możliwe będzie wykonywanie pracę zdalnej. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że pracodawca zdecydował się pozwolić na użytkowanie zakupionego sprzętu również do celów edukacyjnych podczas planowanych szkoleń oraz podjętych polegającego na podjęciu studiów wyższych.”
Z góry bardzo dziękuje za wszelkie uwagi i Pani opinię.